fbpx

Правила вивозу тварин з України

Загальний список необхідних документів для вивозу або ввезення собак, котів, тхорів, птиці, екзотичних тварин за кордон:

1. Електронна ідентифікація

Ідентифікація виразним тавром (тільки до 2011 року), після цього єдиним прийнятним способом ідентифікації буде тільки мікрочип.Імплантований під шкіру тварини мікрочип повинен відповідати стандарту SO11784, SO11785.

Електронна ідентифікація тварин в світі існує понад 15 років і в багатьох країнах закріплена законодавчо. Розвиток електронної ідентифікації особливо прискорився в 2004 році після вступу в дію нових вимог ЄС щодо обов’язкової наявності мікрочипів у собак і котів. В Україні електронну ідентифікацію тварин впровадили понад 4000 ветеринарних клінік і ветеринарних лікарів. Мікрочип міститься у стерильній капсулі з біосумісності скла і є носієм 15-ти значного цифрового коду, індивідуального для кожної тварини, що зберігається протягом усього життя. Імплантація капсули з мікрочипом — легка, швидка і безболісна процедура, яка представляє підшкірну ін’єкцію. Одноразовий аплікатор для імплантації поставляється разом з мікрочіпом в стерильній упаковці. Використання біосумісного скла дозволяє уникнути міграції чіпа під шкірою тварини. На сьогодні, в Україні, можна подивитися базу чипованих тварин на сайте http: //www.tracer.com.ua

2. Ветеринарний паспорт міжнародного зразка паспорт повинен бути заповнений на одному з європейських мов;в паспорті повинні бути: (мінімум 2 щеплення від чуми, парвовіруса, мінімум 1 щеплення від сказу), щеплення повинні бути зроблені не менше ніж за 30 днів і не більше ніж за рік до в’їзду в країну (в деяких країнах терміни можуть бути іншими, дізнавайтеся правила конкретної країни в консульстві при оформленні візи); в паспорт обов’язково повинні бути наклеєні етикетки від щеплень з номером вакцини. Ці наклейки повинні бути погашені печаткою ветеринарної служби і обов’язково вказана дата щеплення; в правій графі повинна бути підпис лікаря та його особиста печатка. Особливо уважно потрібно поставитися до щеплення від сказу:

3. Ветеринарна довідка форми 1, ВЕТ (СНД), ветеринарний сертифікат Основний документ, що дає право перевозити тварину або птаха (він необхідний не тільки при перетині кордону, а й в подорож на поїзді, автотранспорті та літаку по Україні), — це ветеринарне свідоцтво (форма 1), яке обмінюється на міжнародний ветеринарний сертифікат на державному кордоні , державною службою ветеринарної медицини на кордоні і транспорті. Для країн СНД видається форма 1 ВЕТ (СНД) заповнена російською мовою. Міжнародний ветеринарний сертифікат повинен бути правильно оформлений і тому вимагайте від ветеринарних фахівців на прикордонному контрольному ветеринарному пункті заповнення англійською мовою, для Німеччини на німецькому. Власникам тварин ветеринарне свідоцтво форма 1 ВЕТ мають право видати тільки в державних установах і лише в тому випадку, якщо у них є ветеринарний паспорт (довідка) із зазначенням дат щеплень і назвою вакцин. Всі необхідні щеплення повинні бути зроблені не раніше, ніж за рік і не пізніше, ніж за місяць до від’їзду.

4. Комплексна вакцинація В основній масі не обов’язково, але не маловажно як для самої тварини, так для повноти ветеринарного паспорта при припиненні кордону (рекомендуємо робити всім)

5. Вакцинація проти сказу Лікар ветеринарної медицини робить відмітку у ветеринарному паспорті (назва вакцини, підпис, печатка, дата) після перевірки ідентифікації тварини. Термін дії вакцинації залежить від використаної вакцини і не може перевищувати 1 рік. Вакцинація повинна бути проведена тварині у віці від 3 місяців і не пізніше, ніж за 1 місяць до виїзду. Особа, яка бажає провезти з собою тварину віком до 3 місяців має перед цим дізнатися в країні в’їзду, чи дозволений це в цій країні в’їзд без вакцинації. Вакцина проти сказу повинна відповідати стандарту WHO.

6. Довідка про аналіз крові на титрування антитіл до вірусу сказу Довідка потрібна між 4 і 12 місяцем після вакцинації проти сказу. Вивчення взятої на аналіз крові повинно проводитися в акредитованій лабораторії, а вміст нейтралізуючих антитіл повинен становити не менше ніж 0,5 МО / мл. Тест на антитіла до сказу Не факт, що результат буде таким, який ви очікуєте, антитіл в крові може і не виявитися. В такому випадку доведеться пробувати зробити тест після наступного щеплення. (Ветеринари кажуть, що часто після першого щеплення від сказу Нобівак антитіл недостатньо). Довідка дійсна 24 міс. Щепитися щороку в день попереднього щеплення, тієї ж вакциною. АЛЕ потрібно уточнювати, тому що ці правила змінюються.

7. Дегельмінтизація і  інсектоакарицидної обробка тварини Проводитися сертифікованими препаратами за 24-48 годин до вильоту, крім цього дегельмінтизація повинна бути проводитися систематично раз в 3-4 місяці,про що повинні бути відповідні позначки у ветеринарному паспорті. Можете використовувати вакцини і препарати для дегельмінтизації і  інсектоакарицидної обробці препарати, виготовлені в тій країні, в яку Ви їдете разом з твариною). Merial, FrontLine Combo, France Bayer, Advocate, German Bioveta, TOP SPOT ON, Czech Republic Pfizer, Stronghold, USA FORT DODGE, ProMeris Duo, USA АВЗ

8. Довідка про те, що тварина не представляє племінної цінності. У довільній формі. Іноді на державному кордоні виникають питання племінної цінності тварин і тому, постарайтеся заздалегідь отримати в кінологічних організаціях довідку про те, що Ваше тварина не представляє племінної цінності або просто їде на виставку. Довідка може видаватися тільки фахівцем-кінологом офіційно зареєстрованої кінологічної організації. Дозвіл на вивезення і довідка про те, що тварина не представляє племінної цінності необхідно при будь-якому перетині кордону — неважливо, на який термін ви відправляєтеся в іншу країну.  Власникам собак потрібно звертатися в кінологічні організації України.

9. Ліцензований контейнер для транспортування тварини, який надійно закривається. Контейнер повинен відповідати вимогам ІАТА (Міжнародна Асоціація Авіаперевізників) і підходити тварині за розміром. Орієнтовно необхідні розміри можна визначити наступним чином. Висота контейнера повинна бути дорівнює висоті стоячого тваринного, а ширина клітини дорівнює його подвійній ширині, довжина дорівнює довжині тіла плюс половина довжини лапи. Дно клітки-контейнера, в якому перевозиться тварина, має бути покрито абсорбуючим матеріалом. Необхідно забезпечити доступ повітря. * Відповідно до вимоги №82 Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), контейнер або клітина повинні бути виготовлені з дерева, металу, синтетичних матеріалів, зварений чи дротяної сітки. Також діють додаткові вимоги до конструкції — каркасу, стін, підлоги, стелі і дверцятах. Клітка не повинна містити ніяких деталей з пластику. Дверцята повинна бути зроблена з товстої дротяної сітки, металу або зміцненої деревини і мати надійний запірний механізм, який не може відкритися випадково. Клітка повинна мати ручки для безпечного транспортування. Клітки повинні бути укриті густою тканиною, не пропускає світло. Контроль проводиться під час реєстрації, і якщо клітина тварини не відповідає зазначеним вимогам, тварина на борт літака не допускають. У більшості випадків перевезення тварини оплачується як наднормативний багаж (в залежності, від того яку систему «вагова» або «система місць» використовується на даному напрямку), незалежно від того, чи є у Вас якийсь інший багаж чи ні. Забороняється перевезення тварин в саморобних контейнерах. Допускається перевезення в одному контейнері двох дорослих тварин одного виду за умови, що кожне з них важить не більш 14 кг. Домашні тварини, вага яких перевищує 14 кг, повинні перевозитися по одному в окремих контейнерах. Пасажир повинен самостійно забезпечувати корм і воду, необхідні для годування тварини протягом усього маршруту слідування. Норма безоплатного перевезення багажу на тварин і птахів не поширюється. Такі перевезення оплачуються за тарифом для наднормативного багажу, виходячи з фактичної ваги тварини / птаха разом з контейнером / кліткою. Тварини і птиці транспортуються тільки в багажному відсіку літака, а на міжнародних рейсах при наявності міжнародного сертифіката і дозволу на ввезення / вивезення.

ГОТЕЛІ PET FRIENDLY  Туреччина

(розміщення з домашніми улюбленцями):


KEMPINSKI BARBAROS BAY

MANDARIN ORIENTAL

L’OCEANICA BEACH RESORT HOTEL

RIXOS PREMIUM BELEK

CLUB PRIVE BELEK BY RIXOS

CLUB MEGA SARAY
AKRA V